Jak pozbyć się uciążliwego chrapania?

Chrapanie to przypadłość, która dotyka około 30% Polaków. Z czego większość stanowią dorośli mężczyźni (niemal 80%!). Jest uwarunkowana przez niedrożności w kanałach oddechowych. Jak się jej pozbyć? Co zrobić, by wyeliminować chrapanie?

Motywacja do wyeliminowania chrapania
Czy wiesz, że chrapanie może okazać się dolegliwością śmiertelną? To powinno stanowić dla Ciebie wystarczającą motywację do wyeliminowania tego problemu.

Chrapanie to główna przyczyna tzw. bezdechu sennego, czyli epizodycznego zatrzymania podczas snu. W czasie jednej nocy może dochodzić do nawet kilku tysięcy, kilkusekundowych przerw w oddychaniu, czego finałem może być udar mózgu, zawał serca lub nadciśnienie tętnicze.

Co więcej, chrapanie jest przyczyną: problemów z koncentracją, cyklicznych bólów głowy oraz bezustannego uczucia zmęczenia. Mało tego! W przypadku mężczyzn może stanowić główną przyczynę zaburzeń erekcji.

Czy nadal chcesz lekceważyć chrapanie? Mamy nadzieję, że powyższe konsekwencje chrapania są dla Ciebie dostatecznym motywatorem do pozbycia się tej z pozoru błahej dolegliwości.

Jak pozbyć się chrapania?
Chrapanie to dolegliwość, którą można wyeliminować różnymi metodami. W pierwszej kolejności należy zdiagnozować przyczynę. Wszak, od niej zależy dalszy tok leczenia.

Najpopularniejszą formą leczenia chrapania jest stosowanie tzw. aparatów na chrapanie. To urządzenia, których zadaniem jest zwiększanie ciśnienia wprowadzanego tlenu do układu oddechowego, co pozwala eliminować niedrożności. Niestety wygoda stosowania tych urządzeń pozostawia wiele do życzenia.

Innym rozwiązaniem są zabiegi chirurgiczne. Realizuje się je w momencie zdiagnozowania niedrożności wynikających z nieprawidłowości w budowie migdałów, podniebienia, gardła oraz przegrody nosowej. Najczęściej wykonywanymi zabiegami jest snoreplastyka i septoplastyka.

Skuteczne okazują się również leki na chrapanie w postaci tabletek oraz specjalnych spray’ów do nosa. Środki tego typu potrafią udrożnić kanały oddechowego. Recenzję preparatu tego typu znajdą Państwo na tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*