Czystek i jego właściwości

Jednym z najpopularniejszy suplementów diet jest czystek. Wyciąg z tej rośliny posiada bowiem wiele właściwości pro-zdrowotnych. Przez wielu lekarzy traktowany jest jako kompleksowa kuracja dla organizmu. Stosuje się go zarówno w ramach terapii leczniczej, jak i profilaktyki.

Mnogość właściwości czystka
Czystek uznawany za „lek na całe zło” to bogactwo minerałów, witamin i przede wszystkim polifenoli. Dobroczynny wpływ tego suplementu diet został wykazany przez liczne badania i testy. Poniżej pragniemy pokrótce przedstawić najważniejsze właściwości czystka.

Czystek – środek na odchudzanie
Ogromną popularność czystek zyskał po opublikowaniu badań przeprowadzonych na Uniwersytecie we Florydzie. Dowiodły one, że roślina ta ma ogromny wpływ na tempo przemiany materii i stanowi doskonałe wsparcie dla procesów dietetycznych.

Czystek – środek na oczyszczanie
Regularne stosowanie czystka niesie za sobą również korzyści w postaci oczyszczonego, wolnego od toksyn organizm. Szczególnie dobrze radzi sobie z metalami ciężkimi. Działa moczopędnie.

Czystek – środek na odporność
Bardzo duże stężenie polifenoli (kilkukrotnie większe niż ma to miejsce w przypadku zielonej herbaty) sprawia, że czystek jest świetnym preparatem na aktywizację układu immunologicznego.

Czystek – środek na białe zęby i świeży oddech
Jedną ze szczególnych właściwości czystka jest jego wpływ na kolor zębów. Udowodniono, że po kilku tygodniach kolor zębów może poprawić się nawet o kilka tonów. Co więcej, regularne picie czystka odświeża oddech.

Czystek – środek na odmłodzenie skóry
Polifenole będące głównym źródłem dobroczynnych właściwości czystka niwelują wolne rodniki. Dzięki temu zahamowują proces starzenia się skóry. Niekiedy doprowadzają nawet do zniwelowania zmarszczek.

 

Stosując czystek musimy pamiętać o regularności. Wszak, aby móc wykorzystać jego właściwości potrzebujemy trwałej suplementacji. Zaleca się pić od 2 do 3 kubków herbaty z czystka lub stosować czystek w tabletkach (rekomendujemy: Cistus Plus).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*