Pryszcze – jak się ich pozbyć | domowe sposoby

Pryszcze mogą pojawić się u każdego, niezależnie od wieku. Mimo, że utrwaliło się, że trądzik to zmora nastolatków, to także osoby dojrzałe borykają się z tym defektem skórnym. Są nieestetyczne, nieprzyjemne i bywają powodem zachwiania samooceny. Jak sobie z nimi radzić? Jak się ich pozbyć?

Pojawiają sie zawsze „na czas”

Któż z nas nie doświadczył pryszcza na czole, który pojawił się akurat przed ważnym spotkaniem lub randką? Moment pojawienia się pryszcza zawsze jest nieodpowiedni. Szpecący naszą urodę wyprysk jest powodem do zmartwień. Wszak, defekt ten jest niesamowicie nieestetyczny. Ponadto, na gładkiej skórze rzuca się bardzo w oczy.

Choć dzisiaj medycyna oferuje mnóstwo różnego rodzaju sposobów na pryszcze – począwszy od kremów, poprzez tabletki, a skończywszy na zabiegach medycyny estetycznej, to nadal przez wielu wykorzystywane są domowe sposoby. Poniżej pokrótce opisujemy – dwie, które cieszą się największą popularnością. Opinia na ich temat należy do najlepszych, dlatego serdecznie zachęcamy do wypróbowania i podzielania się opinią w komentarzach pod tym tekstem.

Drożdże – maseczka doskonała?

Pokonaj nieprzyjemny zapach drożdży i skorzystaj z ich niesamowitych właściwości. Ta maseczka cieszy się niezwykłą popularnością, bo działa nie tylko antyzapalnie i antybakteryjnie, ale także poprawia ogólną kondycję i wygląd skóry.

Maseczkę drożdżową przygotowujemy poprzez wymieszanie z dwiema łyżkami mleka i kilkoma kroplami oleju lnianego. Wszystko to podgrzewamy na małym ogniu, intensywnie mieszając. Po uzyskaniu jednolitej masy odkładamy do przestudzenia, by następnie nałożyć maseczkę na twarz i pozostawić na 20-30 minut. Po tym czasie należy dokładnie opłukać tonikiem lub mydłem antybakteryjnym.

Miód – antybakteryjnie, odżywczo, skutecznie

Uwaga! Przed państwem najbardziej banalna maseczka – miodowa, której przygotowanie trwa nie więcej niż minutę. Miód należy dokładnie wymieszać z odrobiną oliwy z oliwek, a następnie nałożyć na miejsca zmienione chorobowo i okolice. Czas stosowania maseczki powinien oscylować w granicach kilkunastu minut.
Efekt? Odżywiona skóra. Pryszcze? Powinny znacznie zmniejszyć swoją objętość już po kilku maseczkach. Regularne stosowanie pozwala całkowicie usunąć problem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*