Pryszcze: domowe sposoby leczenia

Pryszcze to przypadłość, która towarzyszy ludzkości od zawsze. Niegdyś leczono je tylko w sposób naturalny, wykorzystując przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Do dziś niektóre z nich są popularne.

Skuteczność takich rozwiązań jest bardzo różna. Wszystko zależy od typu problemu i indywidualnych uwarunkowań. Czyli… tak samo jak w przypadku leczenia farmakologicznego. Po co zatem wydawać krocie na leki, skoro można pozbyć się pryszczy wykorzystując podstawowe produkty spożywcze?

Poniżej prezentujemy absolutne TOP 2 najlepszych domowych sposobów na trądzik. Wykorzystując te rozwiązania z pewnością zauważą Państwo poprawę.

Maseczka miodowa

Miód działa antybakteryjnie, dlatego stanowi produkt, który wykorzystywany jest w leczeniu wszelkich infekcji bakteryjnych. Doskonale sprawdza się w leczeniu pryszczy. To co jest największą zaletą maseczki miodowej to niemal natychmiastowa poprawa (zmniejszenie objętości pryszcza).

Maseczkę miodową przygotowujemy następująco: miód naturalny w ilości dwóch łyżek należy wymieszać z sokiem z połowy cytryny i oliwą z oliwek (dwie łyżeczki). Tak przygotowaną miksturę należy nałożyć na skórę zmienioną chorobowo i masować przez kilka minut. Następnie dokładnie umyć twarz płynem antybakteryjnym. Zabieg może działać wysuszająco, dlatego przy częstym stosowaniu zaleca się stosowanie kremów nawilżających.

Maseczka z drożdży

Świetnymi recenzjami może pochwalić się również maseczka drożdżowa, która nie tylko usuwa pryszcze, ale także odżywia i wygładza cerę. Zabieg ten zaleca się stosować także po wyleczeniu tego nieestetycznego defektu.

Do około 100g drożdży spożywczych dodaj łyżeczkę oleju lnianego i odrobinę ciepłego mleka. Wymieszaj wszystkie produkty. Uzyskując jednolitą „papkę” możesz rozpocząć zabieg nakładania na miejsce z występującymi wypryskami. Maseczkę należy pozostawić na około 20 minut, a następnie zmyć letnią wodą.

A Wy drodzy czytelnicy, z jakich metod korzystacie? Czy według Was domowe sposoby na pryszcze są równie skuteczne co tabletki i inne preparaty dostępne w aptekach?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*