Pryszcz – jak się pozbyć?

Właśnie się pojawił. Jest uciążliwy i stanowi defekt kosmetyczny. Oto i on: pryszcz – zmora zarówno nastolatków, jak i osób dojrzałych.

Wypryski mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Często na pozbycie się pryszcza mamy niewiele czasu. W dzisiejszym artykule pragniemy odpowiedzieć na tak często zadawane pytanie, które brzmi następująco:

Pryszcz – jak się pozbyć?

Pryszcze mogą ustępować samoistnie po kilku dobach, wysuszając się w sposób naturalny. Niestety, nie zawsze chcemy chodzić z ogromnym wypryskiem na czole przez kilka dni. Wówczas to, mamy do wyboru kilka rozwiązań, które przedstawiamy poniżej.

Tabletki na pryszcze/trądzik bez recepty

Zdecydowanie najpopularniejszą formą walki z pryszczami jest korzystanie z tabletek przeciwtrądzikowych bez recepty. Wynika to z faktu, iż są one szeroko reklamowane w każdym medium.

Skuteczność takich preparatów jest bardzo różna. Przed wyborem konkretnego specyfiku warto zapoznać się z jego opiniami i recenzjami, bowiem wiele produktów najzwyczajniej w świecie po prostu nie działa.

Maści i kremy wysuszające

Kolejny farmaceutykiem dostępnym bez recepty są wszelkiego rodzaju maści i kremy, które działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie i wysuszająco.

Skuteczność, podobnie jak w przypadku tabletek – jest zróżnicowana. W tym przypadku również zalecamy zaznajomienie się z opiniami i recenzjami.

Domowe sposoby na pryszcze

Alternatywą dla farmaceutyków jest wykorzystanie „babcinych przepisów”. Wszak, niegdyś tylko w ten sposób można było uporać się z trądzikiem i pryszczami. Poniżej prezentujemy trzy wybrane sposoby, każdy ma inne działanie. Oczywiście można stosować kurację kombinowaną, tzn łączyć każdy ze sposobów.

Lód

Banalny sposób na pozbycie się obrzęku i rozszerzenie porów celem usunięcia bródu i tłuszczu. Wystarczy przyłożyć kostkę lodu do pryszcza i trzymać przez kilka sekund. Zabieg można powtarzać do woli.

Miód

Naturalny, pszczeli miód ma wiele właściwości leczniczych. W przypadku pryszczy – działa antybakteryjnie. Należy nałożyć odrobinę miodu na czubek pryszcza i pozostawić na kwadrans.

Drożdze, olejek lniany i mleko

Drożdzowa maseczka to rozwiązanie wymagające nieco więcej trudu, aniżeli pozostałe. Należy podgrzać mleko i wymieszać z drożdżami i olejkiem lnianym (kilka kropel) tak, by osiągnąć masę zbliżoną do kremu. Następnie nałożyć na całą twarz i pozostawić na 20 minut. Skóra zostanie odżywiona i pozbawiona zanieczyszczeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*