Powiększanie penisa – czy rozmiar ma znaczenie?

Według badań naukowców z uniwersytetu w Kalifornii, niezadowolenie z rozmiaru swojego penisa wykazuje nawet 40% mężczyzn. Zwykle Panowie narzekają na długość prącia określając ją jako niedostateczną.

Tzw. „kompleks małego penisa” może mieć wiele źródeł. Najczęściej jednak wynika z mylnego wyobrażenia oczekiwań kobiet. Panowie uważają, że rozmiar członka wpływa na satysfakcję seksualną kobiet. Takie stwierdzenie jest dużym nadużyciem, o czym zresztą starają się przekonywać naukowcy.

Co więcej, w 2002 roku postanowiono sprawdzić, co kobiety sądzą o rozmiarach penisa. 375 kobiet zostało zapytanych o to, czy rozmiar członka ma znaczenie?

Odpowiedzi kobiet jasno pokazały, że racja jest po stronie seksuologów. Spośród 170 kobiet, które postanowiły podzielić się swoją opinią na ten temat głosy rozkładały się następująco:

  • 1% uznało, że rozmiar penisa jest bardzo ważny
  • 20% uznało, że rozmiar penisa jest ważny
  • 55% uznało, że rozmiar penisa nie ma większego znaczenia
  • 22% uznało, że rozmiar penisa nie ma absolutnie żadnego znaczenia

Wyniki tych badań jednoznacznie wskazują, że kompleksy związane z rozmiarem penisa są bezpodstawne. Wszakże tylko jedna na pięć kobiet uznaje, że długość członka jest ważna.

Powiększanie penisa – kiedy jest konieczne?

Interwencja związana z powiększaniem penisa sugerowana jest tylko i wyłącznie w przypadkach, gdy mamy do czynienia z tzw. defektem „mikropenisa”, czyli schorzeniem polegającym na niedostatecznej produkcji androgenów. Wówczas, penis w trakcie wzwodu nie osiąga rozmiaru większego niż 7-8 centymetrów. W każdym innym przypadku, nie ma podstaw do podejmowania procesu powiększania członka.

Mimo tego, wielu mężczyzn decyduje się powiększyć prącie. Zazwyczaj wykorzystywane są metody nieinwazyjne: tabletki (suplementy diet) i żele do stosowania miejscowego. Znacznie rzadziej meżczyźni poddają się operacjom chirurgicznym (nacięcie więzadeł wieszadłowych) lub zabiegom medycyny estetycznej (aplikacja kwasu hialuronowego).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*