Impotencja – przyczyny

Seks to niezwykle ważny element w wielu związkach. Kiedy pojawiają się problemy ze sprawnością seksualną, wiele par wystawionych jest na wielką próbę. W dzisiejszej publikacji przedstawiamy najczęściej występujące przyczyny impotencji oraz sugerujemy profilaktykę.

Przyczyny zaburzeń potencji

Zaburzenia sprawności seksualnej pojawiają się zwykle w okolicach 40-50 roku. To właśnie wtedy przypada okres andropauzy (częściowe zahamowanie produkcji androgenów). Zmiany hormonalne, które nastają w organizmie mogą skutkować zaburzeniami erekcji.

Profilaktyka: Przeprowadzaj regularne badania hormonalne, celem poprawnej diagnozy.

Impotencja może być wynikiem nieodpowiedniego odżywiania. Udowodniono, że osoby, które korzystają z fast-foodów, jedzą niepełnowartościowe jedzenie znacznie częściej borykają się z zaburzeniami potencji.

Profilaktyka: Korzystaj ze zdrowych, pełnowartościowych i zbilansowanych jadłospisów. Unikaj źródeł cholesterolu i trójglicerydów.

Brak sprawności ruchowej często idzie w parze z brakiem sprawności seksualnej. Siedzący tryb życia, pełna automatyzacja doprowadza do zaburzeń erekcji.

Profilaktyka: Zadbaj o odpowiednią dawkę ruchu każdego dnia. Codzienna aktywność ruchowa może pozwolić cieszyć się nie tylko pełną sprawnością fizyczną, ale także seksualną.

Impotencja to przypadłość, która dotyczy 50% mężczyzn. W zdecydowanej większości, Ci mężczyźni to albo nałogowi palacze, albo osoby nie stroniące od alkoholu. Według badań – używki mają ogromny wpływ na męską potencję.

Profilaktyka: Zrezygnuj w czas z nadmiernych ilości alkoholu (okazyjne picie nie jest szkodliwe) i papierosów.

Wpływ na naszą sprawność seksualną ma również sen. Osoby, które zbyt krótko śpią, cierpią na zaburzenia w produkcji testosteronu. Badania dowiodły, że Panowie śpiący mniej niż 5 godzin dziennie produkują około 15% mniej tego hormonu.

Profilaktyka: Zadbaj o odpowiednią dawkę snu. Optymalny czas snu dla mężczyzny w wieku 40-50 lat to 7-8 godzin.

Zaburzenia erekcji mogą być również wynikiem urazów mechanicznych i neurologicznych. Wówczas rozwiązaniem jest przeszczep żylny lub endroprotezy silikonowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*