Brak erekcji z nową partnerką

Brak erekcji to problem, który dotyka głównie mężczyzn pomiędzy 40., a 50. rokiem życia. Impotencja jest na tyle wstydliwym problemem, że bardzo często Panowie starają ukryć się ten problem, także przed swoją partnerką.

Szczególnym przypadkiem w których organizm odmawia posłuszeństwa jest seks z nową partnerką. Wstydliwa sytuacja może wynika z kilku czynników. Poniżej, szczegółowo opisujemy ten problem.

Brak erekcji podczas seksu z nową dziewczyną – przyczyny

Według statatystyk, zaburzenia erekcji to problem dotykający 150 milionów mężczyzn na całym świecie. Przyczyny takiego stanu rzeczy można podzielić na dwie grupy:

  • psychogenne
  • wynikające z chorób organicznych

Określenie źródła problemu stanowi podstawę leczenia impotencji. W przypadku przyczyn psychogennych poranna erekcja zostaje zachowana. Ponadto, podczas indywidualnej masturbacji można osiągnąć wzwód. Z kolei zaburzenia erekcji wynikające z chorób organicznych (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, marskość wątroby itp.) zwykle całkowicie ograniczają erekcję.

Istotny wpływ na erekcję ma również dieta. Niezdrowe odżywianie, bogata w tłuszcze dieta, papierosy i alkohol – to naczelni wrogowie erekcji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak duży wpływ mają te czynniki na zaburzenia erekcji.

Ponadto, do głównych przyczyn tego wstydliwego problemu należy zaliczyć stres, strach, niepewność. Jednorazowe zaburzenie erekcji może wprowadzić w prawdziwą i trwałą niemoc seksualną. Strach przed tym, że i tym razem seks zakończy się niepowodzeniem może być na tyle silny, że po raz kolejny mężczyzna nie osiągnie wzwodu.

Brak erekcji u młodego mężczyzny

Choć zaburzenia erekcji to problem przypisywany głównie do grupy wiekowej 40+, to niestety pojawiają się także u młodszego pokolenia.

Za główną przyczynę zaburzeń erekcji uznaje się czynniki psychiczne (presja w pracy, problemy w związku, utrata bliskiej osoby itd). Ponadto, za seksualną niemoc odpowiadać może również niski poziom testosteronu i towarzyszące choroby organiczne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*