Wypadanie włosów, a dieta

Piękne włosy to atut człowieka. Ogromny wpływ na ich wygląd ma codzienna dieta. Włosy zdradzają więc jakie jest nasze zdrowie, samopoczucie oraz jakie pokarmy spożywamy. Co działa na włosy niszcząco? Zapewne jest to stres codziennego życia. Stres powoduje wzmożone działanie hormonów, które działają szkodliwie na nasze włosy. Jedną z konsekwencji wypadanie włosów jest zła kondycja naszego organizmu, któremu nie dostarczamy odpowiedniej ilości witamin, protein i minerałów. Nasze włosy stracą wiele mikroelementów, jeśli nie będziemy na bieżąco dostarczać im miedzi oraz cynku.

Błędy żywieniowe, a wypadanie włosów
Każdy człowiek popełnia szereg błędów żywieniowych każdego dnia, nawet nie mając takiej świadomości. Czego powinniśmy unikać? Picia herbaty, kawy, alkoholu. Spożywania potraw, które bogate są w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego np. frytki oraz hot-dogi. Co więcej, w naszej codziennej diecie powinniśmy ograniczyć cukier, słodycze, białe pieczywo, banany i winogron. Wszystkie produkty, które w swoim składzie zawierają cukry proste sprawiają, że włosy zaczynają się przetłuszczać oraz są główną przyczyną powstania łupieżu. Jeśli chodzi o codzienne obiady, warto unikać szpinaku, szczawiu, botwinki i rabarbaru. Mimo tego, że są to bardzo zdrowe produkty zawierające mnóstwo witamin to mają jedną ważną wadę. Występują w nich tak zwane Szczawiny, które zdecydowanie utrudniają przyswajanie wapnia, magnezu oraz szczawiu. Jeśli nie będziemy dostosowywać się do rad specjalistów, doprowadzimy do wypadania włosów i przeszczep włosów będzie w przyszłości nieunikniony.

Suplementacja uzupełniająca
Doskonałym sposobem gwarantującym profilaktykę wypadania włosów jest stosowanie suplementów diet. Kompleksy witaminowo-minerałowe wzbogacane biotyną to rozwiązanie, które stanowi gwarancję poprawy kondycji mieszków włosowych i skóry.

Oczywiście, suplementacja jest tylko „uzupełnieniem”, a nie „substytutem” diety. Dlatego też, powinna być stosowana jako asysta dla zdrowego odżywiania, a nie podstawa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*