Szybkie odchudzanie bez diety

Odchudzanie to temat, któremu w ostatnich latach poświęca się naprawdę sporo miejsca. W zasadzie, ten fakt nie może dziwić – w końcu, nadwaga traktowana jest jako jedna z najpotężniejszych chorób XXI wieku.

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej to zjawisko wynikające przede wszystkim z nieodpowiedniego trybu życia. Siedząca, zautomatyzowana praca w połączeniu z coraz gorszym jakościowo pożywieniem skutkuje tym, że liczba osób z nadwagą cały czas rośnie. Jak temu zaradzić?

Szybkie odchudzanie bez diety

Najpowszechniejszym procesem odchudzającym jest stosowanie diety. Niestety, wiele osób ma problem z dostosowaniem się do zmienionego jadłospisu. Czy można zatem schudnąć bez diety – w dobrym tempie?

Odpowiedź na te pytanie nie jest jednoznaczna. Z jednej strony odchudzanie bez skomplikowanego, radykalnego jadłospisu jest jak najbardziej możliwe. Z drugiej zaś – tempo takiego odchudzania pozostawia wiele do życzenia. Aby schudnąć szybko musimy bowiem zadbać o kilka procesów – dietę, trening oraz suplementację.

Jak schudnąć bez diety?

Kiedy mimo wszystko zdecydujesz się na odchudzanie bez diety, musisz pamiętać o tym, że podstawowym procesem odchudzania jest trening. To właśnie na tym elemencie powinineś skoncentrować wszystkie swoje siły.

Przede wszystkim, trening powinien być oparty na ćwiczeniach tlenowych (aerobowych). Aeroby powinny charakteryzować się tym, że:

  • ich intensywność będzie wynosiła około 60-65% tętna maksymalnego
  • trening będzie trwać minimum kilkadziesiąt minut
  • są ogólnorozwojowe, tzn. Rozwijają wiele grup mięśniowych jednocześnie

Odchudzanie bez diety warto wspomagać suplementami przyśpieszającymi trawienie/oczyszczającymi organizm. Doskonale sprawdzą się wszelakie środki oparte na błonniku witalnym.

Pamiętaj: jeśli chcesz aby efektywność Twojego treningu stała na bardzo wysokim poziomie, musisz pamiętać nie tylko o intensywności, ale także odpowiedniej technice wykonywania ćwiczeń. Efekty, nie przychodzą z dnia na dzień, dlatego też zalecamy cierpliwe podejście do tematu odchudzania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*