Jak pozbyć się nadwagi z brzucha?

50% polskiego społeczeństwa narzeka na własną figurę. W zdecydowanej większości przypadków za główny problem uznaje się nadwagę. To przypadłość, która zazwyczaj jest wynikiem zaniedbań dietetycznych i ruchowych.

Co zrobić, aby schudnąć?
­­­Odchudzanie to proces, który wymaga od jednostki maksymalnego zaangażowania. Nie można odchudzać się na „pół gwizdka”, gdyż będzie to nieefektywne. Samodyscyplina, zaangażowanie – to kluczowe elementy odchudzania.

Jeśli chcesz schudnąć musisz zmienić swój tryb życia. W praktyce, metamorfoza powinna obejmować:

  • Dietę (kompletna zmiana nawyków żywieniowych)
  • Aktywność fizyczną (regularną, kilkudziesięciominutową)
  • Używki (całkowita rezygnacja)
  • Rytm dobowy (pełna regulacja)
  • Suplementację (dostosowanie do diety i potrzeb)

Zanim jednak zaczniesz wprowadzać zmiany, zadbaj o sferę mentalną. Potrzebujesz kartki papieru i czegoś do pisania. Ustal swój cel i wyraźnie napisz go na kartce, która towarzyszyć Ci będzie przez kolejne tygodnie. To absolutnie kluczowe dla stałego stymulowania motywacji. Wszak, proces odchudzania często jest przerywany – właśnie na skutek braku motywacji do działania.

Posiadając cel, możesz przystąpić do ustalenia założeń. Zadbaj o: plan treningowy, plan dietetyczny oraz suplementację.

  • Trening – powinien być oparty na ćwiczeniach o charakterze aerobowym. Codzienna, kilkudziesięciominutowa aktywność fizyczna przy obciążeniu treningowym wynoszącym około 65% tętna maksymalnego jest niezwykle efektywna. Dobór formy aerobowej jest w tym przypadku jak najbardziej dowolny.
  • Dieta – jadłospis powinien być zbilansowany, ale nie głodówkowy. Obniżyć należy wartość kaloryczną o około 200-300 kcal względem zapotrzebowania. Przy czym należy pamiętać, że dieta nadal musi być pełnowartościowa.
  • Suplementacja – dobór preparatów wspomagających należy opierać na opiniach. Sugerujemy wykorzystywać środki, które w swoim składzie zawierają jedną z substancji aktywnych: kwas hydroksycytrynowy, kwas chlorogenowy i/lub błonnik.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje przyczynią się do szybkiej redukcji zbędnych kilogramów z Twojego brzucha. Życzymy powodzenia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*