Ekstrakt z zielonej herbaty

Na rynku suplementów diety pojawia się coraz więcej nowych specyfików, które wspomagają odchudzanie. Coraz częściej sięgamy po nowości, których skuteczność jest jedną wielką niewiadomą. Wszystko za sprawą licznych reklam (telewizyjnych, radiowych), które zapewniają o nierealnych wręcz efektach stosowania takich środków.

Bardzo często społeczeństwo zapomina o preparatach, które od lat okazują się skutecznym wspomagaczem procesów odchudzania. Najlepszym przykładem tego typu środków jest zielona herbata, a konkretniej – ekstrakt z zielonej herbaty.

Ekstrakt z zielonej herbaty – właściwości

Zielona herbata to preparat, który wykorzystywany był w leczniu drobnych dolegliwości już wieki temu. Wówczas właściwości suszu ziołowego tej rośliny wykorzystywane były w celu:

  • wzmocnienia naczyń krwionośnych i profilaktyce chorób układu krwionośnego
  • oczyszczania organizmu (pobudza pęcherz moczowy)
  • pobudzenia organizmu
  • obniżenia ciśnienia we krwi

Pod koniec XX wieku, seria badań naukowców wykazała ogromny wpływ zielonej herbaty na procesy odchudzania. Okazało się, że efekty treningu i diety odchudzającej przy wykorzystaniu ekstraktu z zielonej herbaty były lepsze o nawet kilkadziesiąt procent.

Ekstrakt z zielonej herbaty – w jakiej formie stosować?

Zielona herbata dostępna jest w kilku formach. Najpopularniejszą jest oczywiście susz ziołowy, który dostać można w każdym sklepie ze zdrową żywnością, w supermarketach, a nawet w aptekach.

Coraz popularniejsze stają się również kapsułki z ekstraktem z zielonej herbaty. To niezwykle wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę specyficzny smak tego zielonego napoju.

Zielona herbata – jak często stosować? Jak dawkować?

Zalecenia dietetyków co do stosowania zielonej herbaty są zwykle takie same. Zaleca się spożywać ekstrakt z zielonej herbaty dwa razy na dobę. Ze względu na pobudzające działanie – sugeruje się przyjmować w pierwszej części dnia (rano oraz w okolicach południa).

W przypadku suszu ziołowego: zieloną herbatę przygotowujemy z 2-3 łyżeczek. Preparat można dowolnie przyprawiać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*