Dieta odchudzająca dla 60-latki

Odchudzanie to temat, którego popularność nie maleje. Wręcz przeciwnie, zainteresowanie redukcją tkanki tłuszczowej cały czas wzrasta. Taka sytuacja nie może dziwić. Cały czas bowiem liczba osób borykających się z nadwagą rośnie. Co więcej, nic nie wskazuje na to, że ten trend ulegnie jakiejkolwiek zmianie.

Odchudzanie w dojrzałym wieku
Nadwaga u kobiet w dojrzałym wieku (powyżej 60. lat) to zjawisko całkiem powszechne. Gromadzeniu się tkance tłuszczowej sprzyjają zmiany wynikające z menopauzy, a mianowicie: spowolnienie metabolizmu oraz wzmożenie apetytu.

Kobiety, które nie zareagują zawczasu, mogą mieć naprawdę poważny kłopot. Niekiedy wzrost wagi oscyluje w granicach nawet kilkunastu kilogramów rocznie.

Dieta odchudzająca dla 60-latki
Na wstępie pragniemy zauważyć, że nie ma nic takiego jak uniwersalny jadłospis dla kobiety 60+. Dieta w każdym z przypadków musi być zbilansowana indywidualnie – w oparciu o wagę, podejmowaną aktywność oraz możliwości danego organizmu.

Istnieją jednak zasady żywieniowe do których nie tyle co można, a trzeba się dostosować jeśli chcemy schudnąć. A konkretniej:

  1. Liczba posiłków w diecie nie powinna być mniejsza niż 5.
  2. Udział płynów w diecie nie może być mniejszy niż 3 litry (najlepiej czysta woda mineralna).
  3. Posiłki powinny być konsumowane o stałych porach.
  4. Odstępy pomiędzy posiłkami nie mogą być dłuższe niż 3 godziny.
  5. Pierwszy posiłek musi być konsumowany do godziny po przebudzeniu.
  6. Ostatni posiłek musi być konsumowany najpóźniej 2,5 godziny przed snem.
  7. Każdy posiłek powinien być zbilansowany indywidualnie w oparciu o podejmowaną aktywność fizyczną.

Dietę odchudzającą warto uzupełnić specjalistycznymi suplementami diety, zawierającymi: błonnik, kwas chlorogenowy lub kwas hydroksycytrynowy. To sprawdzone, przebadane i co najważniejsze – niezwykle skuteczne substancje, które potrafią poprawić efektywność diety o kilkadziesiąt procent.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*